Szyldy reklamowe to pierwsze wrażenie

10 sekund — tyle maksymalnie zajmuje pierwsze wrażenie. Po tym czasie człowiek zaczyna wyciągać pierwsze wnioski i się ustosunkowywać. Już wie, czy nowa rzecz, sytuacja lub osoba warta jest jego zainteresowania, zaufania, czasu lub uwagi. Na pierwsze wrażenie trudno jest wpłynąć, a co dopiero je zmienić, dlatego warto zastanowić się nad skuteczną reklamą w postaci atrakcyjnego szyldu reklamowego.

Style szyldów reklamowych

Spacerując po mieście, często bezwiednie czytamy i zapamiętujemy szyldy, i banery przypadające nam do gustu. Przypominamy sobie o nich w sytuacjach gdy będą nam potrzebne — wyjście do tematycznej kulinarnie restauracji, sklepu czy skorzystanie z konkretnych usług. W czasach gdy większość społeczeństwa była niepiśmienna, dźwignię handlu stanowiły właśnie szyldy reklamowe z obrazkami informacyjnymi. Współcześnie zaktualizowana została jedynie forma — dziś stawiamy na krzykliwą i nowoczesną reklamę rzucającą się w oko lub taką, która zwróci na siebie uwagę w mniej oczywisty sposób. Niezależnie od preferowanego stylu, szyldy reklamowe są bardzo elastyczną formą marketingu. Może to być spektakularne wykonanie podświetlonej nazwy lub hasła reklamowego, loga czy adresu prowadzonego przedsiębiorstwa w dowolnej aranżacji — w tym zakresie autora ogranicza jedynie wyobraźnia. Szyldy reklamowe powinny odwzorowywać charakter i atmosferę promowanego lokalu, ponieważ to właśnie one wzbudzają oczekiwania u klientów.

Zalety szyldów reklamowych

Pierwszym przychodzącym na myśl plusem jest widoczność tej formy reklamy — bez problemu dociera ona do szerokiej publiczności. Umieszczony na budynku szyld reklamowy szybko trafia do dużej liczby przechodniów i przykuwa ich uwagę. Gwarantuje on prosty i zrozumiały przekaz informacji co podkreśla skuteczność tej formy. Estetyka szyldu reklamowego odzwierciedla styl i atmosferę wnętrza, co perswazyjnie wpływa na ustosunkowanie klienta. Szyldy reklamowe są odporne na warunki atmosferyczne oraz upływ czasu. Materiały, z których wykonywane są szyldy, pozwala na umieszczanie na nich chwytliwych grafik w dobrej jakości. Dodatkowo ich cena jest stosunkowo niska w porównaniu do zainteresowania, jakie budzą wśród potencjalnych klientów.

Pamiętając o pierwszym wrażeniu — odpowiednie szyldy reklamowe mogą być przepisem
na sukces każdego biznesu. Rozwój technologii i popularności reklam przeniósł je dodatkowo w sferę marketingu internetowego i mediów społecznościowych, co jedynie potwierdza ich skuteczność i wszechstronność.